Lokálnosť

Lokálnosť

Nielen veľké mestá na západe Slovenska trpia nedostatkom nových bytov. Rovnaký problém majú aj menšie mestá na východe. A keďže to tu dokonalo poznáme, rozhodli sme sa, že tu postupne postavíme projekty, v ktorých bude radosť bývať či podnikať, a my budeme môcť byť na ne právom hrdí.

No pri bývaní ako takom to nekončí. Našou snahou je aj rozvoj daného územia. Podporujeme revitalizáciu zanedbaných miest a vznik verejných zelených priestorov, ktoré poslúžia všetkým obyvateľom i návštevníkom mesta.

Našou aktivitou častokrát inšpirujeme aj samotné vedenia mesta. V Stropkove napríklad vytvorili v tesnom okolí nášho projektu Atrium pod Kamenicou novú pešiu zónu, v Snine sa zase usilujú o vytvorenie Centrálneho klimatického parku hneď vedľa nášho objektu Vihorlat.

Spolupráce s lokálnymi dodávateľmi

V NEXT Investments si naplno uvedomujeme, aké dôležité je myslieť globálne, no konať lokálne. Preto si pre každý projekt vyberáme len overených a spoľahlivých partnerov z okolia, aby sme ľuďom na východe priniesli nielen kvalitné bývanie, ale aj prácu. Peniaze tak ostávajú v regióne, čím podporujeme miestnu ekonomiku.

Náš prístup a filozofiu firmy sme navrhli aj s ohľadom na ekológiu. Spoluprácou s menšími lokálnymi dodávateľmi sa snažíme minimalizovať uhlíkovú stopu pri doprave na minimum.