O nás

Od založenia po súčasnosť

Náš developerský príbeh sa začal písať ešte za čias minulých. No ako podnikatelia a stavitelia sme začali rásť až po páde socializmu. Založili sme malú stavebnú firmu a získavali prvé zákazky najmä u našich českých susedov. Následne prišla nová výzva vo forme väčších a zajímavejších projektov, kde časť rodiny pokračovala v spoločnosti Chemkostav, ktorá na trhu pôsobi dnes už viac ako 25 rokov.

V roku 2003 sa nám naskytla prvá developerská príležitosť. Išlo o individuálnu bytovú výstavbu (pozemky pre rodinné domy) v Michalovciach. Podarilo sa nám pripraviť a predať viac ako 100 pozemkov pre rodinné domy v lokalitách, ktoré sú dnes známe ako Tehelné pole, Pod Hrádkom či Park Kerta.

Do podobného projektu sme sa pustili v roku 2012 i v Humennom. Aj tu pracujeme na individuálnej bytovej výstavbe, pričom riešené územie má  viac ako 60 000 štvorcových metrov.

V roku 2013 sme začali pracovať na ďalšom projekte v meste Humenné - Central Point. Ten získal v druhej polovici roka 2021 stavebné povolenie, vďaka čomu prejdeme v najbližšom období do ďalšej fázy realizácie.

V Snine sme sa v roku 2014 dostali k možnosti odkúpiť zanedbanú budovu v centre mesta, a tak vznikol nový bytový dom Vihorlat. 

Aby sme všetky minulé aj budúce projekty mali pod jednou strechou, založili sme v roku 2015 developerskú firmu NEXT Investments.

Už pod novou firmou sme dlhodobo zanedbanú lokalitu v Stropkove premenili na moderné, polyfunkčné domy. Koncom roka 2017 sme začali s prípravou projektu Átrium pod Kamenicou, ktorý je dnes skolaudovaný.

Aktuálne pracujeme na projekte v meste Prešov, kde sme v roku 2018 získali zaujímavé územie, na ktorom plánujeme vkusne terasovo zasadiť bytový dom a dotvoriť tak zaujímavé, zelené prostredie. Aktuálne získavame potrebné povolenia pre posun do ďalšej etapy projektu.

Tím

Sme rodinná firma, ktorá už roky podniká v oblasti stavebníctva a developmentu. Tieto bohaté skúsenosti sa snažíme naplno využiť pri každom našom projekte, o ktorý sa staráme ako o vlastné dieťa. Individuálny prístup a ľudskosť môžu od nás očakávať aj naši obchodní partneri a klienti.

Vízia

Aj keď sme malá, rodinná firma, netajíme sa tým, že máme veľké ambície. Do roku 2030 by sme radi zrealizovali kvalitný projekt s nadštandardným riešením a nadčasovou architektúrou v každom východoslovenskom meste s viac ako 10 000 obyvateľmi. Ako môžete vidieť vyššie, tvrdo na tom pracujeme už niekoľko rokov, a náš plán pomaly ale isto napĺňame.

K dnešnému dňu sa nám to podarilo na projektoch v týchto mestách:

  • Stropkov - polyfunkčný dom (projekt skolaudovaný v roku 2019)
  • Snina – polyfunkčný bytový dom (projekt skolaudovaný v roku 2020)
  • Humenné – polyfunkčný bytový dom (výstavba plánovaná  v roku 2023-2024)
  • Prešov – bytový dom (projekt v prípravnej fáze, očakávaná realizácia 2026-2028)

Realizované projekty