Átrium pod Kamenicou

Fieldset

Átrium pod Kamenicou

Stropkov
Fieldset
Počet objektov
5 polyfunkčných domov
Termín kolaudácie
4Q / 2019
Prehrať video

V centre mesta Stropkov sme premenili dlhodobo zanedbanú lokalitu na modernú križovatku bývania a služieb v projekte Atrium pod Kamenicou. Celý komplex pozostáva z piatich polyfunkčných domov. Každý jeden z nich tvorí trojpodlažný celok rozdelený na dve časti: obytnú a retailovú. Domy sú vhodné najmä pre podnikateľov, nakoľko nadštandardné bývanie v centre mesta dopĺňajú na prízemí podnikateľské priestory.

Obytnú časť tvoria mezonety s veľkými priestrannými terasami, ktoré dopĺňa spoločné zelené átrium pod ktorým sa nachádza garáž objektu. Štandardom bytov je podlahové kúrenie, predpríprava na klimatizáciu a exteriérové žalúzie. Jedným z výrazných prvkov architektúry je drevené oplotenie zo sibírskeho smrekovca, ktoré dodáva objektu trochu naturálnosti. Postupom času nadobudne drevo želanú šedú patinu, ktorá zvýrazní celkový architektonický zámer. 

V predaji
Slovo architekta:

Kondomínium Átrium pod Kamenicou je bývanie, ktoré je typologicky medzi bytovým domom a rodinným domom. Takýto typ bývania sa javí ako vhodný kompromis do centra mesta. Na malej ploche poskytuje dostatok súkromia, nie len v interiéri, ale aj na terasách priliehajúcich ku bytom. Poloprivátny dvor tvorí plynulý prechod medzi verejným priestorom mesta a pokojným domovom. Pod obytnou časťou sa nachádzajú retailové priestory, ktoré majú slúžiť obyvateľom kondomínia aj širokého okolia a spoločná garáž.

Matúš Janota

Ďalšie projekty: