Vihorlat

Fieldset

Vihorlat

Snina
Fieldset
Počet bytov
61 jednotiek
Kolaudácia
3Q / 2020
Prehrať video

Tento výnimočný projekt vznikol z myšlienky zachovať budovu hotela Vihorlat, bez ktorej si obyvatelia Sniny nevedia centrum mesta predstaviť. Rozhodli sme sa dať budove nový, svieži vzhľad. Našim zámerom bolo využiť potenciál stavby a lokality naplno. Preto sme ju pretransformovali na moderný bytový komplex, v ktorom sa nachádza 61 bytových jednotiek a 6 retailových priestorov.

Vihorlat je chránená krajinná oblasť, aj preto sa nosným architektonickým prvkom tohto projektu stalo drevo. Komplexná rekonštrukcia, kvalitné materiály a moderné prvky prispievajú k tomu, aby bolo bývanie v tomto komplexne čo najmenej energeticky a nákladovo náročné.

Zistiť viac
Slovo architekta:

Ako pozmeniť rokmi zažité vnímanie budovy v centre mesta a pritom zachovať genia loci? Mohutná budova v centre mesta bez živého parteru, výrazná dominancia predsadených loggií, absencia zelene a verejného priestoru, nevhodné vstupy do objektu. Tieto vstupné esencie determinovali náš návrh. Hľadať riešenia, pozmeniť negatíva, priniesť novú kvalitu. Veríme, že sa nám to podarilo.

Architektonické štúdio Atrium s.r.o., architekti Michal Burák, Dušan Burák, Marek Bakalár

Ďalšie projekty: